IV. İstanbul Kent Sempozyumu başlıyor

TMMOB tarafından düzenlenecek IV. İstanbul Kent Sempozyumu, “Kent ve Adalet” temasıyla yarın Harbiye Askeri Müzesi’nde başlıyor.30-11-2017 17:32

İleri Haber

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen İstanbul Kent Sempozyumu'nun dördüncüsü “Kent ve Adalet” temasıyla yarın başlıyor.

1-3 Aralık tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzesi’nde düzenlenecek sempozyumun ilk gününde "Kent ve Adalet", "Emek, Meslek Örgütlerinin Gözünden Kent ve Adalet", "Kent Politikalarının Mekansal ve Toplumsal Etkileri" konuşulacak.

Sempozyumun ikinci gününde ise "Göç Mekanları ve Kent Yurttaşlığı", "Kentsel Yaşamda Adalet", "İstanbul’un Doğal Yapısının Dönüşümü" ve "Kentsel ve İklimsel Dönüşümü" konuları ele alınacak. Sempozyumun son günü de "İstanbul’da Arazi ve Enerji Yönetimi", "Mekan,Kimlik, Kültür", "Medya,Kent ve İletişim" konuları konuşulacak. 

Üç gün boyunca gerçekleştirilecek oturumların ardından son gün İstanbul’da kent ve yaşam mücadelesi veren tüm kişi ve kurumların katılımıyla "İstanbul Kent Forumu" düzenlenecek. 

(Sempozyum programının büyük halini görüntülemek için üzerine tıklayın)