İTÜ'de ÖGB terörüne karşı öğrenciler tek seste buluştu: 'Güvenlik dışarı!'

İTÜ’de özel işletmelerin kantin fiyatlarını çok yüksekten tutmasına karşı günlerdir boykotta olan öğrencilere ÖGB saldırdı. Öğrenciler, ÖGB’nin saldırısının ardından okullarında ve sosyal medyada "Güvenlik öğrenciyi tartaklayamaz. Sorumlu güvenlik görevlilerinin gereken cezayı almasını talep ediyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.29-12-2019 11:02

İleri Haber

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencileri, okullarındaki özel işletmelerin kantin fiyatlarının çok pahalı olmasına ve öğrencilerin müşteri olarak görülmesine karşı 12 Aralık’ta boykot kararı almıştı. Günlerdir boykotta olan ve kampüste çay dağıtımı yapan öğrencilere, asıl işi öğrencilerin ve okulun güvenliğini sağlamak olan Özel Güvenlik Birimi (ÖGB) saldırdı.

Öğrencilere “Çay dağıtamazsınız” diyerek saldıran ÖGB’ye karşı İTÜ öğrencileri sosyal medyada ‘#İTÜdeGüvenlikTerörü’ hashtagiyle tepkilerini dile getirdi.

Ayrıca öğrenciler kampüste, ÖGB’nin saldırganca tutumunu protesto eden bir eylem düzenledi. Öğrenciler “Güvenlik öğrenciyi tartaklayamaz” diyerek sorumlu güvenlik görevlerinin ceza almasını talep ediyor.

İTÜ öğrencileri yaşananlara dair Twitter’da ‘İTÜ Dayanışması’ hesabından yazılı bir açıklama yayınladı.

Öğrenciler tarafından yapılan açıklama şu şekilde: