İstanbul'da şüpheli kadın ölümü: 6 ay önce boşaltılan binadan düşen kadın hayatını kaybetti

İstanbul'da şüpheli kadın ölümü: 6 ay önce boşaltılan binadan düşen kadın hayatını kaybetti

Avcılar'da kentsel dönüşüm nedeniyle 6 ay önce boşaltılan bir binadan düşen kadın hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, bir kişinin olay yerinden koşarak uzaklaştığını söyledi.

İstanbul'un Avcılar ilçesinde kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan 7 katlı binadan şüpheli biçimde düşen kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Çevrede bulunanlar, binadan kaçarak uzaklaşan birini gördüklerini söyledi.

Olay, dün saat 11.00 sıralarında Gümüşpala Mahallesi'ndeki Gümüşpala Caddesi ile D-100 Karayolu yan yolunun kesiştiği noktadaki 7 katlı binada meydana geldi. Kimliği henüz tespit edilemeyen kadın, 6 ay önce kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan binadan şüpheli biçimde düştü. Hangi kattan düştüğü anlaşılamayan kadın için çevredekilerin bildirmesiyle polis, sağlık ve itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi.

Üzerinde kimlik bulunmayan 40-45 yaşlarındaki kadın yapılan ilk müdahalenin ardından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ağır yaralanan kadın kurtarılamadı. Polis şüpheli ölümle ilgili inceleme başlattı. Ekipler, otoparkta buldukları sırt çantasını incelenmek üzere polis merkezine götürdü. Avcılar Belediyesi ekipleri de olay yerinde incelemelerde bulundu.

'BİNAYA BAKAN BİR KİŞİ KOŞARAK UZAKLAŞTI'

Çevredekiler, olayın yaşandığı sıralarda binadan kaçarak uzaklaşan birini gördüklerini söyledi. Görgü tanıklarından İsmail Ateş, "Markete gidecektim. 15 dakika kadar önce bir kişinin bariyerlerden panik içerisinde atladığını, atladıktan sonra binaya bakıp gittiğini gördüm. Ben her sabah buradan işe gidiyorum, madde bağımlılarının her gün buradan atladığını görüyorum" dedi. Bir diğer görgü tanığı ise, "Düşen kişi yere çakıldığı zaman binadan çıkan o adam durup baktı. Sonra kaçtı" dedi.

Bölgede oturanlar da, Avcılar'da kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan ancak, yıkılmayan çok sayıda binanın evsiz veya madde bağımlılarının barınağı haline geldiğini söyledi. (DHA)

DAHA FAZLA