İstanbul'da sokak kedilerinin kuyrukları kesiliyor!

Gazi Mahallesi'nde bir süredir kuyruğu kesilmiş sokak kedilerinin bulunması mahalle halkının gündeminde. Halk sorumluların bir an evvel bulunmasını talep ederken, kedilerin kuyruklarının kesilmesinin altında yatan sebebin 'büyü' olabileceğini iddia ediyor.19-11-2018 16:45

Sultangazi'ye bağlı Gazi Mahallesi'nde son günlerde kuyruğu kesilmiş sokak kedileri mahalle halkını tedirgin etmeye başladı. Mahalle sakinleri bunun 'büyü' için yapıldığını öne sürdüler.

Son aylarda mahallede kuyruğu kesilmiş sokak kedilerini görenler  hayvanlara yapılan işkencenin sorumlularının bir an önce bulunarak, cezalandırılmalarını istiyor. 

'BİR AYDA KUYRUĞU KESİLMİŞ 12 KEDİ GÖRDÜM'

DHA'ya konuşan mahallenin esnaflarından Harun İrten "Son zamanlarda mahallemizde hayvanlara yapılan işkencenin haddi hesabı yok. Kuyruğu kesilmiş kedi gördüm. Veterinere götürmek için yaklaştım ama korktuğu için benden kaçtı. 1 ayda kuyruğu kesilmiş 12 tane kedi gördüm. Bunu yapan insan olamaz " dedi.

Utku Arif Kavak ise, "2 aydır bu konuyu araştırıyoruz. Konunun kedilerin kara ve gri renklerde olmasından dolayı kuyruklarının belli kısımlarının kesilmesi, yer yer komple kesilmesinden dolayı bunun 'büyü' olduğu kanaatindeyiz. Yaşadığımız mahalle bu tür vakaları daha önce duyduk. Mahallemizde falcılık yoğun olduğundan dolayı sokak kedilerinin kuyruklarının büyüde kullanıldığını düşünüyoruz" dedi.