İstanbul'da polisin ateş açtığı araçta bulunan bir kişi hayatını kaybetti

İstanbul Valiliği, ateş açılan araçta bulunan ve yaralı olarak yakalanan kişinin hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.31-01-2021 20:54

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde polis ekipleri tarafından yapılan uygulama sırasında, 'dur' ihtarına uymadığı öne sürülen araç, kaçmaya başlamış ve Çatalca girişinde bulunan polis ekipleri tarafından da durdurulmak istenmiş, araç kaçmaya devam etmişti. Yaşanan kovalamacada şüpheli araç, polisin ateş etmesi sonucu durdurulmuş, araçta bulunan 1'i yaralı 4 kişi yakalanmıştı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, hastaneye kaldırılan yaralı şahsın hayatını kaybettiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yaralı ele geçirilen şüpheli E.Ç.’nin Çatalca Devlet Hastanesi'nde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

Valiliğin olaya ilişkin açıklamasından şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce; bugün saat 13.00 sıralarında Esenyurt ilçemizde yapılan uygulama sırasında bir araç 'dur' ihtarına uymayarak kaçmıştır. Ekiplerimizce yapılan takip sonucu Çatalca ilçesi girişindeki kapama noktasında durdurulmak istenen aracın sürücüsü, aracı görevli ekiplerimizin üzerine sürerek kaçmaya devam etmiştir. Şüpheli aracın kaçışı, ekiplerimizce silahla ateş açılmak suretiyle durdurulmuştur. Araçta bulunan ikisi yabancı uyruklu, dört kişiden üçü araçtan inerek kaçtıkları sırada, bir şahıs ta araç içerisinde yaralı olarak yakalanmıştır. Yaralı E.Ç. adlı şüpheli ivedilikle Çatalca Devlet Hastanesi’ne sevk edilmiş, ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Olayda yakalanan F.E., E.Ç., A.A.K.A. ve C.S. isimli şüphelilerin, Narkotik Madde Kullanımı ve Ticareti ile 6136 SKM ve Taksirle Yaralama suçlarından kayıtlarının bulunduğu tespit edilmiştir. Olay yerinde yapılan incelemede şahısların araçtan attıkları değerlendirilen bir miktar metamfetamin maddesi ele geçirilmiş olup, kaçış güzergahında çalışmalar devam etmektedir.”