İstanbul'da patlama!

İstanbul'da nedeni bilinmeyen bir patlama yaşandı. Patlamanın ardından çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ederken yaralıların da olduğu bildirildi.14-10-2018 08:26

Bahçelievler'in Yenigün Mahallesi, Bağcılar Caddesi'nde cadde üzerinde bulunan bir lokantada henüz nedeni bilinmeyen bir patlama yaşandı. Patlamanın ardından, iş yerinde yangın çıktı. Patlama sonrası çevredeki vatandaşlar büyük bir panik ile itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevler içinde yanan iş yerine müdahale etti.

İŞ YERİ ALEV ALDI, 2 KİŞİ YARALANDI

Patlama sonrası iş yerinde yangın çıktı. itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, iş yerinin bulunduğu apartmandaki vatandaşları binadan tahliye etti. Patlamanın ardından cadde üzerinde yürüyen iki kişi, lokantadan sıçrayan parçaların isabet etmesi ile yaralandı. Yaralananlar çevredeki hastanelere kaldırılırken durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

'BİR SES DUYDUK, BİNA TİTREDİ'

İş yerinin bulunduğu apartmanda ikamet eden Serkan Eski, bir anda bir ses duyduklarını ve binanın titrediğini belirterek, “Bir anda gece ses duyduk. Bir anda bina titredi komşu kapıya vurdu. Hemen dışarı çıktık. Patlayan iş yerine baktık alevler yükselmeye başladı, hemen itfaiye ekiplerine bildirdik. Dükkanın kepengi fırlamış, yoldan geçen iki vatandaş yaralanmış. Burayı bir duman bastı göz gözü görmedi. Yaralı vatandaşlar hastaneye götürüldü, binada bulunan şahısları dışarıya çıkarttılar” dedi.

Patlamanın neden meydana geldiğini araştırmak üzere olay yeri inceleme ekipleri, iş yerinde inceleme başlattı. (İHA)