İstanbul'da müşterisine yumruk atan taksicinin belgesi süresiz iptal edildi

Kendisine hakaret ettiği iddia edilen müşteriye yumruk atan taksicinin taşım belgesi süresiz iptal edildi.15-07-2020 10:11

İstanbul'un Ataşehir ilçesinde kendisine küfür ve hakaret ettiği iddia edilen müşterisine 2 yumruk atarak deviren taksicinin yolcu taşıma belgesi süresiz olarak iptal edildi. Taksicinin saldırdığı müşterinin ise şarkıcı İbrahim Erkal’ın kardeşi Abdullah Erkal olduğu ortaya çıktı.

Ataşehir'in Esatpaşa Mahallesi'nde geçen cumartesi günü saat 22.00 sıralarında meydana gelen olayda, 34 TCM 82 plakalı taksinin sürücüsü Metin D., alkol aldığı iddia edilen bir müşteriyi araca almış, sokağa geldiklerinde ise müşteri ile taksici arasında bir süre sonra ücret nedeniyle sözlü tartışma çıkmıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine taksici Metin D., iddiaya göre kendisine küfür ve hakaret eden müşterisine 2 yumruk atmıştı. Kavganın ardından taksici olay yerinden ayrılmış yaşananlar ise cep telefonu kamerasına yansımıştı.

ŞOFÖRÜN TAŞIMA BELGESİ İPTAL EDİLDİ

Olayın ardından görüntülerin medyaya yansıması sonrası inceleme başlatan Toplu Taşıma Hizmetleri Müdürlüğü, şoför Metin D. hakkında işlem yaparak Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi'ni (TUDES) süresiz iptal etti. (İHA)