İstanbul'da karla karışık yağmur başladı

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nin batısı Karadeniz’in güneyi ve İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde kar yağışı bekleniyor.21-01-2020 08:26

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 21 Ocak hava durumu raporuna göre gün içerisinde Doğu Karadeniz’de şiddetli sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Öte yandan İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nin batısı Karadeniz’in güneyi ve İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu'nun güneyi ve Karadeniz Bölgesi ile Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Ardahan, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Marmara bölgesi ile iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.

YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI

Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Rüzgarın; Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya ve Adıyaman çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

İZMİR °C, 9°C

Parçalı bulutlu

ANKARA °C, 3°C

Çok bulutlu