İstanbul'da karantinada olması gereken otobüs şoförü mesaide çıktı

İstanbul'da evde karantinada olması gerektiği tespit edilen özel halk otobüsü şoförü mesaide çıkınca yolcular araçtan indirildi.01-10-2020 12:31

İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki Tarlabaşı Bulvarı'nda trafik polisleri ekiplerince, şehir içi toplu ulaşım yapan araçlara ve taksilere dönük yeni tip koronavirüs (Covid-19) denetimleri yapıldı. Kurtuluş-Yenikapı hattında sefer yapan özel halk otobüsünü durduran ekipler, yaptıkları kontrolde otobüs şoförünün temaslı kişi olduğunu ve evde karantinada bulunması gerektiğini tespit etti.

Otobüslerde ve taksilerde maske ve sosyal mesafe denetimi yapan ekiplerin, otobüs şoförünün karantinada bulunması gerektiğini tespit etmesinin ardından otobüsteki yolcuları indiren ve başka otobüse bindirerek gönderen ekipler, şoför hakkında karantina kurallarına uymadığı için 3 bin 150 lira ceza yazdı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri, şoförü ambulansla hastaneye götürdü. Özel Halk Otobüsü dezenfekte edildikten sonra başka bir şoföre teslim edildi.