İstanbul'da bir kadın, emniyet müdürlüğünün önünde sevgilisi tarafından silahlı saldırıya uğradı

Silahlı saldırı sonucu karnından ve baldırından yaralanan kadın hastaneye kaldırılırken, saldırgan erkek ise gözaltına alındı.06-07-2020 10:48

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde sevgilisiyle tartışan bir erkek, kadını tabancayla karnından ve baldırından yaraladı. Saldırgan gözaltına alınırken, yaralı kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İstanbul'da Beyoğlu Bülbül Mahallesi Tarlabaşı Bulvarı üzerinde, saat 08:30'da meydana gelen kadına yönelik saldırıda, iddiaya göre sabah saatlerinde bir erkek sevgilisiyle henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine belinden tabancasını çıkartan saldırgan erkek, sevgilisini karnından ve baldırından vurarak yaraladı. Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde gerçekleşen saldırıda, saldırgan gözaltına alındı. 

Vücuduna aldığı isabetler sonrası kadın yere yığılırken, çevredeki vatandaşlar polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Şahsın gözaltına alınmasının ardından yerde yaralı halde yatan kadın için sağlık ekipleri beklenilmeye başlandı. Bir süre olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı kadının yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırarak tedavi altına aldı.

Kadının hayati tehlikesinin olmadığı ve durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Öte yandan gözaltına alınan saldırgan ise polis ekipleri tarafından işlemleri yapılmak üzere Kasımpaşa Polis Merkezi Amirliğine götürüldü. Olay yeri inceleme ekipleri ise olay yerinde çalışma yaptı.

Polis olayla ilgili inceleme başlattı. (İHA)