İstanbul'da annelere ücretsiz ulaşım

İBB Meclisi'nin bugün yapılan oturumunda “İstanbul’da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım kartı verilmesi” maddesini onaylandı.17-07-2020 22:58

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin bugün yapılan oturumunda “İstanbul’da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım kartı verilmesi” maddesini onaylandı. İBB Meclisi’nin oybirliği ile aldığı kararla, İstanbul’daki 1 milyon 160 bin çocuğun annesine, ücretsiz ulaşım kartı verilecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaatlerinden olan "0-4 yaş ve altındaki çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verme” seçim vaadi böylece gerçekleşmiş olacak.

İBB'NİN BÜTÇESİN KARŞILANACAK

Hukuk, Halkla İlişkiler, Kadın, Aile ve Çocuk komisyonlarında, 4 yaş ve altında olan çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verilmesi ve toplu taşıma kuruluşlarının ücretsiz taşıma nedeniyle uğradıkları kayıpların belediye bütçesinden karşılanması, Sayıştay kanununda belirtilen usulün belediye yönetimi tarafından izlenmesi tarafından izlenmesi kaydıyla uygun bulundu. Karar, mecliste grubu olan partilerin oyları ile kabul edildi.