İstanbul'da 3 gündür kayıp olan 12 yaşındaki Kübra Dinç bulundu

Çocuklarının kaçırıldığını düşünen Dinç ailesi, ¨Kim götürdü ise çocuğumu geri getirsin, çocuğumun zaten dalağı yok, hasta, soğukta kalamaz¨ çağrısında bulunmuştu.23-08-2021 14:39

İstanbul'un Fatih ilçesinde 12 yaşındaki Kübra Dinç'ten, 20 Ağustos'tan bu yana haber alınamıyordu. Babaannesinden evinden çıktıktan sonra 3 gündür kayıplara karışan Kübra'dan haber alamayan ailesi, kızlarının kaçırıldığını düşünüyordu. Ailesi, 3 günün ardından Kübra'yı Büyükçekmece'de bir evde buldu.

Büyükçekmece Adliyesi'ne götürülen Kübra Dinç'in babası Şaban Dinç, "Perşembe akşamı babaannesinde kalıyor, ertesi gün 12.30'da eve gideceğim diye ayrılıyor ama eve gitmiyor. Saat 17.30'da babaannesi dışarı çıkıyor evin orda görüyor. O anda yanında çocuk var. Babaannesi Kübra diye sesleniyor, dördüncüsünde duyuyor. Çocuk, Kübra ile ilkokuldan arkadaş olduğunu söylüyor. Kübra babaannesine tekrar eve gideceğini söyleyip ayrıldığında çocuk da Kübra'nın peşinden koşuyor. Ondan sonra Kübra'da haber alamıyoruz. İlk başta emniyet güçlerine haber verdik sonra kendi imkânlarımızla aramaya başladık. Kübra'yı Büyükçekmece'de kayınbiraderim buldu. Çocuğun ablasının oralardaydı. Adli süreç devam ediyor" dedi.

NE OLMUŞTU?

Kübra Dinç, Fatih'in Zeyrek Mahallesi'nde geçen cuma günü saat 12.00 sıralarında babaannesinin evinden kendi evine gitmek üzere çıktı. Babaanne Hacer Dinç, okul arkadaşı olduğunu iddia eden bir kişinin yanında gördüğü torununu tekrar yanına çağırdı. Burada bir süre kalan Kübra Dinç, evine gideceğini söyleyerek babaannesinden tekrar çıktı. Babaanne Hacer Dinç, son olarak torununu yanına bir otomobilin yanaştığını gördüğünü ve ardından kayıplara karıştığını söyledi.

'BEYAZ BİR ARABAYLA 3 KİŞİ YANAŞTI'

Kübra'nın babaannesi Hacer Dinç, "Benim torunum geldi perşembe akşamı bende kaldı. Sabah 12.00'de benden çıktı. Arkadaşının yanında gideceğini söyledi, ben kız arkadaşı sandım ama erkek arkadaşıymış. Baktım elini benim torunum üstüne atmış. 'Kübra' diye seslendim, 'çocuk kim' dedim 'okul arkadaşım' dedi. Ben de 'elin benim torunum omuzunda ne arıyor' dedim çocuğa. 'Haklısın teyze' dedi. 'Evine git' dedim ve torunumu aldım. Torunum da eve gideceğini söyledi. Beyaz bir arabayla içinde 3 aynı yaşta kişi vardı, torunum onlarla konuşuyordu. Ondan sonra torunumla birlikte gitti. Torunum kendi rızasıyla mı gitti, yoksa kaçırıldı mı bilmiyorum. Cuma akşamından beri haber alamıyoruz. Biz kızımızı istiyoruz, kimse ona bir şey diyemez hepimiz onu çok seviyoruz" dedi.

'DALAĞI YOK, SOĞUKTA KALAMAZ'

Anne Hava Dinç ise "Kübra güzel kızım neredesin? Üç gündür neredesin? Kızımı gören varsa lütfen haber versin, ben çok perişanım. Allah rızası için kim götürdü ise çocuğumu geri getirsin. Ben sağ salim çocuğumu istiyorum. Evimde 3 günden beri huzur yok. Çocuğumun zaten dalağı yok, hasta, soğukta kalamaz. Kızım da korkudan çıkmıyorsa çıksın gelsin" diye konuştu.

'KAÇIRILDI DİYE DÜŞÜNÜYORUM'

Baba Şaban Dinç ise kızının kaçırıldığını düşündüğünü belirterek, "Ona seslenmek istiyorum, kızım evine dön. Ne olur evine dön. O benim her şeyim. Üç gündür kayıp, gelsin evine. Hiçbir şekilde haber alamadık. Ben kaçırıldı diye düşünüyorum. Hiçbir şey yapmayacağız, yeter ki evine dönsün. Sağ salim dönsün tek dileğim bu" ifadesini kullandı.