İstanbul'a 43 milyar 650 milyon liralık bütçe

İstanbul'a 43 milyar 650 milyon liralık bütçe

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 43 milyar 650 milyon liralık 2022 yılı bütçesi 203 kabul ve 21 ret oyuyla kabul edildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 43 milyar 650 milyon liralık 2022 yılı bütçesi 203 kabul ve 21 ret oyuyla kabul edildi. Bütçe görüşmelerine dair açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Tabii 2,5 yılda 25 yılın muhasebesini yapar gibi hesap sormanızı anlayışla kabul ediyorum" derken, "Yapılması gereken ne var ise ortaklaşa yapılmasından yanayız" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle:

'2,5 YILDA 25 YILIN MUHASEBESİNİ YAPAR GİBİ HESAP SORMANIZI ANLAYIŞLA KABUL EDİYORUM'

Birçok şey söylendi. Umarım herkes kendi içinde muhakemesini yapar. Herkes söylediklerinin ve söylemediklerinin ya da söyleyip de pişman olduğunun iç muhasebesini yapar. Gönülden herkes, bir şekilde buradan, yaptığı bu değerli müzakereyi önümüzdeki yıl takip etmek üzere ayrılacak. Tabii 2,5 yılda 25 yılın muhasebesini yapar gibi hesap sormanızı anlayışla kabul ediyorum. Hiçbir şekilde bir kızgınlık veya hiçbir şekilde bir öfkem asla yoktur, bunu bilesiniz. Sadece ve sadece dinlerken her grubun kendi içerisinde seviyeyi bozmadan dinlemesini, anlamsız bir dil ile bir şekilde sanki tezahürat yaparcasına karşılık vermesini normal bulamıyorum. Hangi grup, hangi kişi yaparsa yapsın.

'UMARIM ÖNÜMÜZDEKİ EKONOMİK SÜRECİ ÜLKEMİZ EN HIZLI ŞEKLİYLE ATLATIR'

Biz hizmet etmeye çalışıyoruz. Lütfen her yılı, her seneyi kendi ölçeğinde değerlendirmek konusunda hassas olunmasını diliyorum. 2,5 senelik süreç, kendi içinde 1,5 yıllık pandemi de barındırıyor. Ama her şeye rağmen büyük bir emekle, büyük bir eforla, halkını hissederek, halkıyla beraber süreci yönetme çabasında olan bir yönetimiz. Umarım önümüzdeki ekonomik süreci de ülkemiz, milletimiz en hızlı şekliyle atlatır.

'YAPILMASI GEREKEN NE VARSA ORTAKLAŞA YAPILMASINDAN YANAYIZ'

Bu milletin fakirleşmesini 84 milyon insanımızdan hiçbirisi istemez. Herkesin bu sürecin atlatılması konusunda aynı düşünceye sahip olduğuna inanıyorum. Bu bakımdan yapılması gereken ne var ise ortaklaşa yapılmasından yanayız. Ama alınan kararların da akılla, bilimle, liyakatle, hukukla, adaletle alınmasından da yanayız. Bu bağlamda Allah memleketimizin, devletimizin ve şehrimizin yardımcısı olsun. Umarım bugün ortaya koyulan ve kabul edilen bir bütçe şehrimize de hayırlı olsun."