İstanbul Valisi: Allah rızası için dışarı çıkmayın, başka ne söyleyebilirim?

Katıldığı temel atma töreninde yurttaşlara seslenen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs önlemlerine ilişkin yaptığı konuşmada ''Allah rızası için dışarı çıkmayın'' dedi.03-09-2020 14:37

AKP hükümetinin alınan önlemleri ''normalleşme'' adımları kapsamında gevşetmesinin ardından yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını, son haftalarda yeniden büyük bir hızla yayılmaya başladı. Uzmanların, hükümete gerekli tedbirlerin alınması çağrısı yapmasına rağmen iktidar herhangi bir girişimde bulunmazken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise yaptığı bir konuşmada ''Allah rızası için dışarı çıkmayın'' dedi.

Zeytinburnu’nda yapılacak Millet Bahçesi’nde yer alacak İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının temel atma törenine katılan Yerlikaya, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ülke genelinde düğün, nişan gibi faaliyetlerin yasaklandığını anımsatarak, sonbaharda daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Vali Yerlikaya, temizlik, maske ve mesafe kuralına uyulmasının önemine dikkat çekerek, “Maskeyi kuralına uygun takar, mesafeye dikkat edersek virüsün solunumla bulaşma riski yüzde 90 azalıyor” iddiasında bulundu.

'ALLAH RIZASI İÇİN DIŞARI ÇIKMAYIN'

Pozitif vakayla temas edenlerin sabırlı olması gerektiğini söyleyen Yerlikaya, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı:

“Sizden bir şey istiyorum bu şehrin valisi olarak; Allah rızası için dışarı çıkmayın. Ne söyleyebilirim başka? İdari işlem yapmaktan haya ediyoruz. Pozitif olduğunu bilen kardeşimiz kendi sağlığını düşünmüyorsa bundan büyük bir kul hakkı nasıl olabilir? Şehirle nasıl helalleşeceksin? Biz hem idari işlem yapıyoruz hem de savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz.”