İstanbul Valiliği duyurdu: Buğra Kavuncu'ya saldıran kişi yakalandı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yumruk atan saldırganın sabah saatlerinde Silivri'de yakalandığı duyuruldu.21-08-2021 10:08

İstanbul Valiliği, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya saldıran kişi hakkında açıklamalarda bulundu. Valilik, saldırganın sabah saatlerinde Silivri'de yakalandığını duyurdu.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, dün İstanbul’da Halk TV’de katıldığı programın ardından kanalın binasından çıkarken, bir kişi tarafından yumruklu saldırıya uğramıştı. İstanbul Valiliği, Kavuncu'ya yapılan saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı.

Valilikten bugün yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bakırköy İlçemizde 20.08.2021 Cuma günü (dün) saat 14.00 sıralarında İyi Parti İstanbul İl Başkanı İsmail Buğra Kavuncu'ya yönelik saldırı ve darp olayı meydana gelmişti. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce başlatılan olayın aydınlatılmasına yönelik çalışmalarda; bir televizyon programına katılan Sayın Kavuncu'nun binadan caddeye çıktığı sırada faili meçhul bir şahsın yumruklu saldırısına uğradığı ve failin olay yerinden yaya olarak firar ettiği anlaşılmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde saldırganın 1990 doğumlu (S.O.) adlı şüpheli şahıs olduğu tespit edilmiş ve bugün saat: 05.30'da Silivri ilçemizdeki adresinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili başlatılan tahkikat devam etmektedir. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve Sayın İsmail Buğra Kavuncu'ya geçmiş olsun diyoruz."