İstanbul Üniversitesi'nde 10 Ekim Anması'na polis saldırısı: 67 öğrenci gözaltında

İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüs'te yapılmak istenen 10 Ekim Anması'na polis saldırdı, 67 öğrenci gözaltına alındı.10-10-2017 13:08
İleri Haber

İstanbul Beyazıt'ta bulunan İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüs Havuzlu Bahçe'de yapılmak istenen 10 Ekim Anması'na polis ve Özel Güvenlik Birimi (ÖGB) saldırdı. Saldırı sonrası kampüs ana kapısında basın açıklaması yapmak isteyen üniversite öğrencilerine polis ve ÖGB ikinci kez saldırdı. Anma öncesi keyfi olarak fakülteler arası geçiş yasağı uygulanırken, polis saldırısı sonrası öğrenci giriş-çıkışlarının da engellendiği aktarıldı. Polisin üniversite önünde çok sayıda araç konuşlandırdığı görüldü.

Haber takibi yapmak üzere İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü'nde bulunan ve polis saldırısını görüntüleyen İleri muhabiri Erkin Öncan'a 3 polis saldırarak elindeki görüntüleri zorla sildirdi.

Saldırılarda 67 öğrenci gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrenciler Beyazıt Karakolu’na götürüldü. Hastanede yapılan sağlık kontrollerinin ardından öğrencilerin Vatan Emniyet'e götürülmek üzere bekletildiği bildirildi.