İstanbul Üniversitesi Vefa binasına verilen yıkım raporu gizleniyor: 'Can güvenliğimiz yok!'

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde sürdürülen restorasyon çalışmasından dolayı bir süredir Vefa ek binasına taşınan öğrenciler yıkım raporu verilen binada öğrenim görüyor. Öğrenciler verilen yıkım raporunun yayımlanmadığını ve dekanlığın da konuyla ilgili bilgi vermediğini kaydetti.10-12-2019 00:16

İleri Haber

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde sürdürülen restorasyon çalışmasından dolayı bir süredir İngiliz Dili ve Edebiyatı ve birçok bölümdeki öğrenci Vefa ek binasına taşındı.

Can güvenliklerinin olmadığı bir binada okumak istemediklerini dile getiren öğrenciler, depremin ardından oluşan hasarın apar topar kapatıldığını, bina hasar tespiti okula gelen yapı kontrol ekiplerinin binanın ‘acil olarak yıkılması’ yönünde rapor verdiğini ancak yayınlanmadığını ve dekanlığın “bize bir rapor ulaşmadı” gibi şaibeli bir açıklama yaptığını söyledi.

Sosyal medya üzerinden binanın hasarlı videolarını yayımlayan öğrenciler, mevcut raporun ellerine ulaşmasını ve dekanlık tarafından bilgilendirilmeyi istiyor.