İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması sonrası Aile Bakanı'ndan açıklama: 'Kadına yönelik şiddetle mücadelemizi sıfır tolerans ilkesi ile sürdüreceğiz'

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması sonrası açıklama yapan Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ''Kadına yönelik şiddetle mücadelemizi sıfır tolerans ilkesi ile sürdüreceğiz'' dedi.20-03-2021 09:09

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması yönündeki kararname sonrası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan konuya ilişkin açıklama geldi. Kadın hakları konusunda Erdoğan'a methiyeler düzen Selçuk, ''Kadına yönelik şiddetle mücadelemizi dün olduğu gibi bugün de yarın da sıfır tolerans ilkesi ile kararlılıkla sürdüreceğiz'' iddiasında bulundu.

"2002’den bu yana Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan liderliğinde ülkemizdeki tüm kadınların siyasi, ekonomik ve sosyal hayata katılımını desteklemek için önemli düzenlemeleri hayata geçirdik" diyen Selçuk, açıklamasına şöyle devam etti:

"Kadın haklarının teminatı, Anayasamız başta olmak üzere, iç mevzuatımızdaki mevcut düzenlemelerdir. Hukuk sistemimiz ihtiyaca göre yeni düzenlemeleri hayata geçirebilecek kadar dinamik ve güçlüdür.

Kadına yönelik şiddet her şeyden önce bir insanlık suçudur ve bu suçla mücadele bir insan hakları meselesidir. Aslolan ilkelerdir. Bu doğrultuda şiddetle mücadelemizi dün olduğu gibi bugün de yarın da sıfır tolerans ilkesi ile kararlılıkla sürdüreceğiz."