İstanbul Onur Yürüyüşü online yapıldı

Koronavirüs sebebiyle bir araya gelerek yapılamayan Onur Yürüyüşü, bu yıl online yapıldı. Online yürüyüşe katılmak isteyenler neredesinlubunya.com adresinde buluştu.28-06-2020 18:19

28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu seneki İstanbul Onur Yürüyüşü’nü online olarak gerçekleştirdi. Twitter’da #OnurHaftası etiketi Türkiye gündeminde birinci sıraya yerleşti.

Onur Haftası Komitesi, online yürüyüşe katılmak isteyenlerin neredesinlubunya.com adresine giderek istedikleri konumu, bayrağı/pankartı ve sloganı seçmesi çağrısını yaptı.

Komiteden yapılan açıklama şöyle:

“Konumunu belirle, bayrağını seç, sloganını yaz, online Onur Yürüyüşü’ne koş lubunya! Tüm hafta online yürüttüğümüz etkinliklerimizi online Onur Yürüyüşü ile taçlandırıyoruz. Bu web adresine girdikten sonra karşına çıkan ekranda olmak istediğin konuma tıklayıp, bayrağını/pankartını seçip, sloganını yazdıktan sonra sen de online yürüyüşümüze dahil olacaksın. 18 yıldır ülkenin en gullümlü, en coşkulu yürüyüşünü yaptık. Online yürüyüşü de en iyi biz yaparız. Bekliyoruz lubunya!”