İstanbul Film Festivali açılışına Barış Pirhasan ve Macit Koper'in sözleri damga vurdu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 36. İstanbul Uluslararası Film Festivali açılış törenine ‘Sinema Onur Ödülü’nü alan oyuncu Macit Koper ve yönetmen Barış Pirhasan’ın sözleri damga vurdu. Macit Koper, ödülünü aldıktan sonra “Hayırlı geceler” dilerken Barış Pirhasan, “onurlu olmanın bugün her zamankinden zor” olduğunu belirterek ödülünü cezaevindeki sanatçı ve gazeteci dostları adına aldığını söyledi.04-04-2017 23:24

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 36. İstanbul Uluslararası Film Festivali açılış töreninde ödül alan oyuncu Macit Koper ve yönetmen Barış Pirhasan'ın konuşmaları salonda büyük alkış aldı.  

"ŞENLİK HAVASININ DEVAMI İÇİN HERKESE HAYIRLI GECELER"

Maslak Show Center’da yapılan ödül töreni, Kalben’in performansı ile başladı. Kalben’in performansı sonrası geçilen onur ödüllerinin takdim edildiği törende usta sanatçı Hale Soygazi’nin elinden ödülünü alan performansıyla Türkiye sinema ve tiyatro tarihinde iz oyuncu Macit Koper, “Bu şenlik havasının devamı için herkese hayırlı geceler diliyorum” dedi. 

"BU ÖDÜLÜ CEZAEVİNDEKİ GAZETECİ VE SANATÇI TÜM DOSTLARIMA, YOLDAŞLARIMA ALIYORUM"

Nurgül Yeşilçay’ın elinden ödülünü alan yönetmen Barış Pirhasan da “Onurlu olmak bugün her zamankinden zor galiba. Ben bu ödülü şu anda cezaevlerinde kalan gazeteci, ve sanatçı bütün dostlarıma, yoldaşlarıma alıyorum” dedi.

Yeşilçam'ın ünlü aktrislerinden Selma Güneri de ödülünü Ediz Hun’un elinden alırken “Çok büyük onur… O olmasaydı burada olamazdık, sanat olmazdı. Mustafa Kemal Atatürk…” diye konuştu. Törende yönetmen Çetin Tunca'ya ve usta oyuncu Sir Ian McKellen'a da onur ödülü takdim edildi. (T24)