İsrail'in tüm dünyadaki diplomatik temsilcilikleri bir günlüğüne kapatıldı

İsrail Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı’nın diplomatlara ve ataşelere verilecek bütçede kesintiye uğratması sonunda bu yola başvurduklarını açıkladı.30-10-2019 13:25

İsrail, dünya genelindeki bütün diplomatik temsilciliklerinin bugün hizmet vermeyeceğini duyurdu. Karar kapsamında kapatılan diplomatik temsilciliklerde bugün işlem yapılamayacak.

İsrail’in bütün dünyadaki diplomatik temsilcilikleri bugün kapandı. Geçmiş aylarda gerçekleşen seçim sonrasında siyasi krizin bitmek bilmediği İsrail’de Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı’nın diplomatlara ve ataşelere verilecek bütçede kesintiye uğratması sonunda bu yola başvurduklarını açıkladı.

BÜTÇE AZALDI, HARCAMALAR KISILDI

İsrail Ekonomi Bakanlığı, diplomatların ve askeri ataşelerin bütçesini azaltırken harcamaları da kısma kararı almıştı. Bu karar sonrasında harekete geçen İsrail Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı, ülke dışındaki temsilciliklerini bir günlüğüne kapatarak greve gitme kararı aldı.

TÜRKİYE’DE DE KAPATILDI

Bu kapsamda İsrail’in İstanbul’daki Başkonsolosluğu ve Ankara’daki Büyükelçiliği’nin de kapalı olması ve hem İsraillilere hem de Türklere hizmet vermemesi bekleniyor.