İsrail'den Şam'a hava saldırısı

İsrail ordusu başkent Şam'a saldırı düzenledi, Suriye ise saldırılara karşılık verdi. Saldırıda 3 Suriye askeri hayatını kaybetti.18-11-2020 07:33

Suriye devlet haber ajansı SANA, Suriye hava savunmasının başkent Şam üzerinde İsrail tarafından düzenlenen saldırılara karşılık verdiğini ve saldırılarda 3 askerin hayatını kaybettiğini duyurdu. İsrail ordusu, saldırıyı resmi olarak üstlendi.

İsrail'in Suriye topraklarını hedef alan saldırılarına bir yenisi daha eklendi. İsrail ordusu başkent Şam'a hava saldırısı düzenledi. Suriye ise saldırılara karşılık verdi. SANA'ya konuşan bir askeri yetkili, saldırılarda 3 askerin hayatını kaybettiği ve bir askerin yaralandığı bilgisini paylaştı. Yetkili, ayrıca saldırılar neticesinde maddi hasar oluştuğunu da kaydetti.

İSRAİL SALDIRIYI ÜSTLENDİ

İsrail ordusu, yaptığı açıklamada saldırıların sorumluluğunu üstlenerek İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü ve Suriye ordusunun hedef alındığını öne sürdü.

Saldırıların 'Golan'daki alfa hattına el yapımı patlayıcılar yerleştirilmesine' yanıt olduğu ifade edilen açıklamada, "Saldırı; cephaneliklere, karargahlara ve askeri komplekslerin yanı sıra karadan havaya füze bataryalarına hasar verdi" denildi.