İsrail'den İran'a 'vuracağız' tehdidi

İran'ın nükleer tesislerini vurmaya dönük planları güncellediklerini söyleyen Benny Gantz, ''Dünyanın İran'ı durdurmasının daha iyi olacak'' dedi.06-03-2021 08:53

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İsrail ordusunun İran'ın nükleer tesislerini vurmaya dönük planlarını güncellediğini söyledi. Gantz, Amerika Fox News'e verdiği röportajda, İran'ın nükleer faaliyetlerine ve Lübnan Hizbullahı'na ilişkin açıklamalarda bulundu.

İran'ın nükleer tesislerini vurmaya dönük askeri planlara, saldırının öncesine kadar nihai şeklinin verilmeyeceğini dile getiren Gantz, "O zamana kadar, planları oluşturmaya, geliştirmeye, mümkün olan en yüksek profesyonel seviyeye çıkarmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Dünyanın İran'ı durdurmasının daha iyi olacağını söyleyen Gantz, aksi halde İsrail'in bağımsız hareket etmesi ve kendisini koruması gerektiğini ifade etti. Hizbullah'ın elinde "yüz binlerce" roket ve füze olduğunu ifade eden Gantz, Fox News muhabirine Hizbullah hedeflerine ilişkin bir haritayı gösterdi.