İsrail'den Filistin'e saldırı: 9'u çocuk 24 kişi hayatını kaybetti

İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırıları sürerken, Gazze'deki direniş grupları, 'Kudüs'ün Kılıcı' adını verdikleri operasyonları başlattıklarını açıkladı. Haaretz'in haberine göre Filistinli kaynaklar Gazze'de 9'u çocuk 24 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.11-05-2021 10:30

İsrail uçakları, gece saatlerinde Gazze Şeridi'nin güneyindeki bölgelere hava saldırısı düzenledi.

İsrail güvenlik güçlerinin Kudüs'teki Şeyh Cerrah ve Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yönelik saldırılarının ardından Gazze'den Batı Kudüs ve Beyt Şems'e Hamas tarafından roket saldırıları düzenlendi.

Haaretz'in haberine göre Filistinli kaynaklar Gazze'de 9'u çocuk 24 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İsrail ordusu, roket saldırılarının ardından Gazze sınırına yeni bir yığınak da başlattı.

İSRAİL'E KARŞI 'KUDÜS'ÜN KILICI' OPERASYONU BAŞLATILDI

Gazze'deki direniş grupları, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarının ardından 'Kudüs'ün Kılıcı' adını verdikleri operasyonları başlattıklarını duyurdu.

Tel Aviv çevresine ve işgal edilmiş topraklar üzerindeki düşman mevzilerine yoğun roket atışı yapıldığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Düşmanı, mukaddesatımıza ve halkımızın evlatlarına saldırıya ısrar etmemesi konusunda daha önce uyarmıştık. Ancak, ne caydıranı ne de vicdanı olan zulmünde devam etti. Bundan dolayı, hesabının faturasını ödeme vakti geldi. Tüm gücümüzü, halkımızın evlatlarını her yerde himaye etmek için üst üste koyduk ve getirisi ne olursa olsun onlardan hiçbir zaman yüzümüzü çevirmeyeceğiz. Her nerede olurlarsa olsunlar, bizim silahımız tüm halkımızın silahıdır"