İsrail’de binlerce eylemci Netanyahu hükümetine istifa çağrısında bulundu

İsrail’de binlerce eylemci koronavirüs salgını döneminde ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle Başbakan Benyamin Netanyahu hükümetini protesto etti.12-07-2020 08:28

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren İsrail'de, başkent Telviv’de bulunan Rabin Meydanı’nda on bine yakın kişi ekonomik kriz nedeniyle bir araya geldi. Protetostolarda Başbakan Benyamin Netanyahu hümümetine istifa çağrısı yapıldı.

Eylemciler, Netanyahu hükümetinin salgın döneminde verdiği sözleri tutmadığını ifade ederken, yanlış politika izlemek ile suçladı. Eylemciler, Başbakan Netanyahu ve Finans Bakanı Israel Katz’ın salgında ulusal ekonomiyi destekleme sözü verdiklerini hatırlatarak, maddi olarak zor durumda olduklarını vurguladı.

Göstericiler, “Bu gece politikacılara meydandan uzak durması çağrısında bulunuyoruz. Politikacıların bizler için çalışmaya yeterli vakitleri vardı." ifadelerini kullandı. Eylemciler hükümete güvenmediklerini ve protestolara devam edeceklerini açıkladı.