İsrail ordusu Gazze'de medya binasını vurdu

İsrail ordusu, Gazze'de yabancı medya kuruluşlarının kullandığı 13 katlı bir binayı vurdu. Saldırıdan önce binadakilere tahliye için 1 saat süre verildi.15-05-2021 15:48

Gazze'de İsrail'in vurduğu 13 katlı bina çöktü.

İsrail ordusu, Gazze'de içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar merkezli Al-Jazeera televizyon kanalının ofislerinin olduğu yüksek katlı bir binanın vurulacağı uyarısında bulundu. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İsrail'in vurma uyarısında bulunduğu binada AP ile Al-Jazeera'nın bürolarının yanı sıra doktor muayenehaneleri, avukatlık büroları ile sivillerin oturduğu çok sayıda daire yer alıyordu.

AP'nin aktardığı habere göre, AP ve Al Jazeera gibi yabancı medya kuruluşlarının ofislerinin bulunduğu bina uyarının ardından İsrail tarafından bombalandı. Aynı zamanda Gazze'deki birçok bölgeye internet hizmeti de sağlayan kulelerin bulunduğu binanın 13 katlı olduğu aktarıldı.

Al-Jazeera'nın Gazze Muhabiri Vail el-Dahduh, İsrail ordusunun bina sakinlerine bir saatlik süre tanıdığını söyledi. Ayrıca Al-Jazeera televizyonu yaptığı yayında söz konusu bina sahibi ile İsrail istihbaratından bir subayın telefon görüşmesini ekranlara yansıttı.