İsraf belediyeciliği: Yoksul ilçeye, 9 milyon liralık 'Osmanlı Projesi'

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’nde AKP'li belediye, 9 milyon 78 bin lira harcayarak ‘'Osmanlı Projesi'' inşa ediyor.14-03-2019 15:25

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’nde AKP'li belediye, 9 milyon 78 bin lira harcayarak ‘'Osmanlı Projesi'' inşa ediyor. 

İlçede Osmanlı Meydanı, misafirhanesi ve Osmanlı kemer kapı yapımı için 2 milyon 255 bin 360 TL harcandı. Meydandaki çevre düzenlemesi ve otopark için ise 4 milyon 621 bin 550 TL daha ödendi. Osmanlı Sosyal Tesisi için de 2 milyon 201 bin 132 TL ödeme yapıldı. Böylelikle ‘Osmanlı Mahallesi' olarak anılan proje tamamlandığında, toplam 9 milyon 78 bin TL harcanmış olacak. 

Eyyübiye'deki meydan, hizmet binası ve Osmanlı kemer kapı 35 bin metre karelik alanda yapılacak. Meydanın etrafı Urfa taşlarıyla çevrilecek. Eyyübiye'nin AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Ekinci “İlçemize ilk meydanı kazandırıyoruz. 35 bin metrekare alanda hizmet binası ve meydan olacak. 400 dönümlük yeşil alanla birlikte bu bölge yaşam merkezi haline gelecek. Yüksek rakımlı alanda Eyyübiyeliler akşamları serin bir ortamda oturma fırsatı da elde edecek” dedi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre söz konusu belediye geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören hastaların yakınları için misafirhane açmış ve misafirhane yapımına da 2 milyon 945 bin TL ödenmişti. Misafirhaneye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi merhume Tenzile Erdoğan'ın ismi verilmişti.

Ayhan haberinde Eyyubiye ilçesindeki yoksulluğa dikkat çekerek "Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesi, Türkiye'nin en kalabalık ilçelerinden biri. Nüfusu Suriyelilerle birlikte 450 bin kişiye ulaşan Eyyübiye'de yapıların çoğu gecekondu, her gün elektrik kesintileri yaşanıyor. Yoksul çok, gelir yok. Eğitim, sağlık, çevre ve trafik de başlıca sorunlar arasında bulunuyor" dedi.