İspanya ve İtalya'ya, Cumhurbaşkanlığı forsuyla yardım

Yardım kolilerinin üstünde Türkiye Cumhuriyeti yerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yazması dikkat çekti.01-04-2020 21:29

İspanya ve İtalya’ya gönderilen yardım kolilerinde Türkiye Cumhuriyeti yerine Cumhurbaşkanlığı forsuyla Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yazması dikkat çekti.

Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki fabrika ve dikimevlerinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı üretilen maske, tulum, yüz maskesi, göz maskesi ve dezanfektan, yardım kolileri şeklinde İspanya ve İtalya'ya gönderildi.

Üzerinde Türkiye-İspanya, Türkiye-İtalya bayrakları yan yana bulunan kargo paketleri, Etimesgut Askeri Havaalanı’nda askerler tarafından askeri kargo uçağına yüklendi. Kargo paketlerinin üzerine İtalyanca ve İspanyolca yazılan, Hz. Mevlana'nın, 'Ümitsizliğin ardından nice ümitler var. Karanlığın ardından nice güneşler var' sözleri ile 'Türkiye'den İspanyol-İtalyan halkına sevgilerle' notu yer aldı.

KOLİLERİN ÜSTÜNDE CUMHURBAŞKANLIĞI FORSU

Yardım kolilerinin üstünde Türkiye Cumhuriyeti yerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yazması dikkat çekti.

ÖNCE İSPANYA, ARDINDAN İTALYA’YA TESLİM EDİLECEK

Maske, tulum, yüz maskesi, göz maskesi ve dezenfektanlar, kargo uçağı A400 M ile İspanya ve İtalya'ya gönderildi. Uçak önce İspanya, ardından İtalya'ya giderek yardım malzemelerini teslim edecek.