İsmail Küçükkaya'nın görüntülerini sızdıran otelin sahibi Gürsel ailesi, İBB'den milyonlarca liralık ihale almış!

Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın görüntülerin bazı basın yayın organlarına sızdırılmasının ardından gözlerin çevrildiği The Marmara otelinin sahibi Gürsel ailesinin İBB'den milyonlarca liralık ihale aldığı ortaya çıktı.20-06-2019 21:52

Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın görüntülerin bazı basın yayın organlarına sızdırılmasının ardından gözlerin çevrildiği The Marmara otelinin sahibi olan Gürsel ailesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) milyonlarca lira değerinde ihale aldığı ortaya çıktı. Dolmabahçe- Dolapdere - Piyalepaşa - Kağıthane, Çamlıca, Fulya - Levazım tünellerinin yapımını üstlenen şirket İSKİ için de çalışıyor.

Türkiye hafta başından bu yana The Marmara Taksim otelini konuşuyor. Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ve danışmanlarıyla bir araya geldiği anlara dair güvenlik kamerası görüntülerinin medyada yer alması üzerine gözlerin çevrildiği Taksim The Marmara Otel sessizliğini koruyor.

Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre, İBB’den aldığı ihalelerle dikkat çeken Gürsel ailesinin, İBB’nin son yıllarda inşa ettiği bütün karayolu tünellerinde imzası bulunuyor.

The Marmara otellerinin sahibi İstanbul Turizm ve Otelcilik Anonim şirketi. 110 milyon lira sermayeye sahip olan şirket Gürsel ailesine ait. 1984 yılında Kiska-Kom İnşaat'ın kurucusu Oğuz Gürsel tarafından satılan alınan The Marmara otellerinin sahibi olan şirketin şu anki hissedarları ise Oğuz Gürsel'in çocukları Sabahat Bike Gürsel, Enver Kağan Gürsel ve Hüsniye Ardıç Gürsel. Şirkette Yırcalı ailesinin de sembolik miktar da payı bulunuyor.

KİSKA-KOM İNŞAAT'IN İBB'DEN ALDIĞI İHALELER

The Marmara otellerinin sahibi olan Gürsel ailesinin 1966 yılında temellerini attığı Kiska-Kom İnşaat'ın İBB’nin hayata geçirdiği birçok projede imzası bulunuyor. İBB ve iştirakleri tarafından ihale edilen milyonlarca lira değerindeki yapım işi kazanan Kiska-Kom'un üstlendiği bazı projeler şöyle:

Dolmabahçe- Dolapdere – Piyalepaşa – Kağıthane Tünelleri İnşaatı

Bomonti – Dolmabahçe Tünelleri Elektromekanik İşleri

Kâğıthane – Piyalepaşa Bomonti – Dolmabahçe Karayolu Tünellerinin Elektromekanik İşleri ve Eksik İmalatların Tamamlanması İnşaatı

Kağıthane Tüneli Portal Bölgesinde Kavşak ve Yol Düzenleme İnşaatı

Fulya – Levazım Arası Karayolu Tünel İnşaatı

Üsküdar İlçesi Altunizade Çamlıca Tepesi Ulaşım Yolları Projesi

Kadıköy Kurbağalı Dere Islahı İkmal İnşaatı ve Deniz Yapısı İnşaatı

İSKİ Asya Bölgesi Betonarme Boruları Yenileme İnşaatı

İSKİ Avrupa 1.Bölge Atıksu Kanalı, Yağmursuyu Kanalı, Dere Islahı