İşlerine dönmek için Ankara'ya yürüyen işçiler gözaltına alındı

Güvenlik soruşturması gibi gerekçelerle işlerinden edilen işçilerin başlattıkları Ankara yürüyüşünde işçiler gözaltına alındı.30-09-2018 18:39

AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’nden güvenlik soruşturması gerekçesiyle atılan taşeron işçisi Kenan Güngördü, , Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi işçisi Sinan Yerdelen ile aynı gerekçeyle Kadıköy Belediyesi’nde iş başı yaptırılmayan Boran Atıcı ve ataması yapılmayan Berfin Aslan, Ankara’ya girişlerinde gözaltına alındı.

İşlerine geri dönmek için başlattıkları Ankara yürüyüşünde 1 Ekim’de Meclis önünde olmayı hedefleyen işçilerden Güngördü ve Yerdelen, AŞTİ girişinde gözaltına alındı.

Güngördü ve Yerdelen, yapılan GBT kontrollerinin ardından serbest bırakıldılar.

Kenan Güngördü gözaltına alınması hakkında “Bizi korkutacaklarını, yıldıracaklarını düşünüyorlar ama yanılıyorlar. KHK’ler gidecek biz kalacağız” dedi. 

DİĞER İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELECEKLER

TBMM’nin açılacağı gün olan yarın, saat 10.30'da Meclis önünde açıklama yapacaklarını söyleyen 3 işçiye, Ege Üniversitesi’ndeki işlerinden atılan taşeron işçiler ve Ankara’da bulunan ve yine KHK ile işlerinden atılan işçilerde katılacak.