İŞKUR'da 9 memur koronavirüse yakalandı: 27 işçi karantinaya alındı

Bursa’da 9 İŞKUR memurunun koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine, şubede çalışan 27 kişi karantinaya alındı.19-05-2020 14:50

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) 9 memurun yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktı. Şubede çalışan 27 kişi karantinaya alınırken, Bursa merkez ve Gemlik’teki şubeler ise işlemlere yardımcı oluyor.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, İŞKUR’da görev yapan 10 memur, yüksek ateş ve öksürük nedeniyle İnegöl Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan testler sonucunda 8 memurun koronavirüs testi pozitif çıktı. Daha sonrasında ise bu rakam 9’a yükseldi.

Koronavirüs önlemleri kapsamında aralarında şube müdürü Ahmet Baştürk’ün de bulunduğu 27 çalışan, evlerine gönderilerek, 14 gün karantina altına alındı. Karantinaya alınan memurların çalışmalarına evden devam edeceği öğrenildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Bursa merkez ve Gemlik ilçesinde bulunan İŞKUR şubeleri, İnegöl’e destek vermeye başladı. İşlemlerin aksamaması için yoğun çaba gösterildiği bilgisi de paylaşıldı.