IŞİD'in Telafer emiri Kayseri'de, celladı İzmir'de yakalandı

IŞİD'e yönelik operasyonda IŞİD'in celladı İzmir'de, Telafer emiri Kayseri'de yakalandı.20-09-2019 09:27

IŞİD'e yönelik yapılan operasyonlarda, IŞİD'in celladı İzmir'de, Telafer emiri Kayseri'de yakalandı.

 

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, IŞİD'in eylemlerinin önlenmesine yönelik çalışmalar kapsamında, örgüt adına faaliyet yürüttüğü tespit edilen Irak uyruklu S.H, A.A.Y, A.T. ve R.E'yi adreslerine düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına aldı.

Zanlılardan S.H'nin Irak'ın Musul kentine bağlı Telafer ilçesinin sözde emiri ve örgütün silah ve mühimmat sorumlusu olduğu, yurda kaçak yollarla giriş yaptığı belirlendi. 

Şüphelilerin ikametlerinde ele geçirilen dijital materyallere el konuldu.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, IŞİD terör örgütü adına kanlı infazları gerçekleştiren, cellat olarak görev aldıktan sonra yasadışı yollardan Türkiye’ye giriş yaptığı ve halen İzmir' de bulunan Muhammed Ramadan'ı tespit etti.

İzmir Terörle Mücadele, İstihbarat ve Özel Harekat Şubeleri tarafından yapılan operasyon neticesinde şüpheli saklandığı evde yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli Muhammed Ramadan, sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Şüphelinin sorgusunun ardından, yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.