İşçi önderi Hasan Oğuz ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı

Bir yıl önce bugün çalıştığı şantiyede kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren ve Dev Yapı-İş İstanbul Avrupa Yakası Temsilcisi Hasan Oğuz, mezarı başında anıldı.13-04-2021 12:04

İleri Haber

Geçirdiği kalp krizi ve yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle bundan tam bir yıl önce hayatını kaybeden Galataport işçisi, Dev Yapı-İş yöneticisi Hasan Oğuz, ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası’nın (Dev Yapı-İş) İstanbul Avrupa Yakası Temsilcisi olan inşaat işçisi Hasan Oğuz, 6 Nisan 2020’de Galataport inşaatında çalıştığı esnada kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılmıştı. Hastanede yaşam mücadelesi veren Oğuz’un Covid-19 testi de pozitif çıkmıştı. Oğuz 13 Nisan 2020'de, genç yaşta hayata gözlerini yummuştu.

Hasan Oğuz, ölümünün birinci yılında Habibler Yayla Mezarlığı’ndaki mezarı başında anıldı. Anmaya Dev Yapı-İş Genel Başkanı Özgür Karabulut ve sendika üyeleri, Türkiye İşçi Partisi (TİP) yönetici ve üyeleri, HDP, SYKP, İşçi Temsilci Kurumu (İTK), Kaldıraç, Emeğin Gücü, Dev Yapı-Yol ve Nurtepe-Güzeltepe Dayanışma Ağı üyeleri de katıldı.

Anmada Özgür Karabulut bir konuşma yaptı. Anma sonrası, basın açıklaması düzenlemek üzere Oğuz'un yaşamını yitirdiği Galataport şantiyesine gidildi.