İş kazası geçiren çocuk işçi, yoğun bakımda yer olmadığı için yaşamını yitirdi

İYİ Partili Süleyman Kaynar, Denizli'de iş kazası geçiren çocuk işçinin, yoğun bakımda yer olmadığı için yaşamını yitirdiğini bildirdi.07-11-2020 08:44

Denizli’de iki gün önce iş kazası geçiren 17 yaşındaki çocuk işçi U.K.'nin, yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakaları sebebiyle yoğun bakımda yer olmadığı için hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bu bilgiyi, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı, Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Süleyman Kaynar kamuoyu ile paylaştı. İş yeri hekimi olan Kaynar, pandemi sebebiyle ilde devlet hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinde yer olmadığını, özel hastanelerde de durumun farklı olmadığını söyledi.

Kaynar, yaşananları şöyle aktardı:

“Denizli’de yoğun bakım üniteleri dolmuş vaziyettedir. Kovid-19 pandemisi nedeniyle diğer ağır vakalar mağdur olmaktadır. Bilim insanlarımız eylül ve ekimden itibaren koronavirüs vakalarının artacağını ve buna bağlı ölümlerin önemli ölçüde artacağını önceden öngörmüş, Sağlık Bakanlığı’nı uyarmıştır. Fakat bilimden yoksun uygulamalar sonucunda bu vahim tablo gün geçtikçe artmakta, önlenemez bir hal almaktadır. Bu vahim tablonun en acı örneğini 2 gün önce yaşadık. 17 yaşında iş kazası geçiren bir gencimiz acil olarak hastaneye gönderilmiş, tedavisinin yoğun bakım ünitesinde yapılması gerektiği halde yoğun bakımda yer olmadığı için gencecik bir evladımız dün akşam hayatını kaybetmiştir."