İranlı sözcü: ABD'nin ekonomik terörizmi altındaki İran halkıyla dayanışma açıklaması çok ilginç

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Musevi, ülkedeki protestolara ilişkin ABD tarafından yapılan destek açıklamasına tepki göstererek, desteğin samimiyetten uzak olduğunu söyledi.19-11-2019 07:39

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, "ABD'nin ekonomik terörizmi altındaki İran halkıyla dayanışma açıklaması çok ilginç" dedi.

Musevi, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun İran'da benzin zammına karşı düzenlenen gösterilere verdiği desteğin samimiyetten uzak olduğunu söylerken, İran devlet medyasına yaptığı açıklamada, Pompeo'nun destek verdiği gösterilerin İran halkının genelinin tutumunu yansıtmadığını ifade etti.

Pompeo'nun açıklamasını 'samimiyetsiz ve iki yüzlü' olarak nitelendiren Musevi, bu ifadelerin İran halkıyla dertlenme amacı taşımaktan uzak olduğunu ve ABD'nin İran ile ilgili kötü niyet taşıdığını savundu.

'İRAN HALKININ AÇ BIRAKILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ'

Musevi, "ABD'nin ekonomik terörizmi altındaki İran halkıyla dayanışma açıklaması çok ilginç. Bu kişi (Pompeo) daha önce de İran'ın halkının teslim olması için aç bırakılması gerektiğini söylemişti" ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, cuma gününden bu yana devam eden gösterilere destek vererek İran halkının yanında olduğunu açıklamıştı.