İran'da koronavirüs sebebiyle ölü sayısı 107'ye yükseldi: Okullar tatil edildi

İran'da koronavirüs salgını nedeniyle ölü sayısı 107'ye, vaka sayısı da 3 bin 513'e yükseldi. Ülkede okullar ve üniversiteler 20 Mart'a kadar tatil edildi.05-03-2020 14:35

İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, düzenlediği basın toplantısında, ülke genelindeki ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitelerin koronavirüs tedbirleri kapsamında 20 Mart'a kadar tatil edildiğini söyledi.

Vatandaşların tatili fırsat olarak değerlendirmemesini ve seyahat etmemesini isteyen Nemeki, "Gidiş-gelişleri önlemek için sert önlemler alacağız. Vatandaşlardan evlerinde kalmasını rica ediyorum. Bu hafife alınacak bir mesele değildir. Koronavirüsün yayılma hızı ve tesir etme derecesi çok yüksek. Yolculuk çok tehlikeli" diye konuştu.

Koronavirüsün yolculuklarla yayıldığına dikkati çeken Nemeki, sağlık yetkililerinin yaptığı uyarıların ciddiye alınması çağrısında bulundu, aksi takdirde salgının daha uzun süreceğini ifade etti.

Öte yandan, ülkede virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 107'ye, toplam vaka sayısının ise 3 bin 513'e yükseldiği bildirildi.