İran sınırında 7 göçmenin cansız bedeni bulundu

Donarak öldükleri tahmin edilen göçmenler, kesin ölüm nedenlerinin tespiti için Van Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.14-03-2020 11:05

Van'ın Çaldıran ilçesinin İran sınırında, donarak öldükleri tahmin edilen 7 göçmenin cansız bedeni bulundu.

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Çaldıran ilçesi, İran Sınırında jandarma ve AFAD ekipleri tarafından yapılan araştırma ve incelemede; 1 kilometrelik alanda Afganistan, Pakistan ve Suriye uyruklu mülteci oldukları değerlendirilen 7 ceset bulunmuştur. Cesetler kesin ölüm tespiti için Van Adli Tıp Kurumuna sevk edildi" denildi.

Çaldıran ilçesinin İran sınırında araştırma ve inceleme yapan Jandarma ve AFAD ekipleri, bir kilometrelik alanda Türkiye’ye kaçak girmeye çalışan Afganistan, Pakistan ve Suriye uyruklu 7 göçmenin cansız bedenini buldu. Donarak öldükleri tahmin edilen göçmenler, kesin ölüm nedenlerinin tespiti için Van Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

DHA'da yer alan habere göre geçen Şubat ayında Çaldıran ilçesinin İran sınırını kaçak yolla geçen 13 göçmenin tipiye yakalandıkları ve donarak hayatlarını kaybettiği ihbarı yapılmıştı. Ancak bölgeye, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım sağlanamadığı için araştırma yapılamamıştı. Bulunan göçmenlerin ihbarda bildirilen gruptan oldukları tahmin ediliyor.