İran Savunma Bakanı: ABD ve siyonist cephe yenilgiyi tadacak

Bir etkinlikte konuşan İran Savunma Bakanı Hatemi, "ABD ve siyonist cephe, bu kez yenilginin acısını tadacak" derken, Devrim Muhafızları Ordusu komutanı da "Düşmanla geniş kapsamlı bir çatışma için hazırlıklarımız tam" ifadelerini kullandı.16-05-2019 13:06

Siyasi gerilimin tırmandığı ve suların ısındığı ABD - İran hattında karşılıklı tehditler savrulmaya devam ediyor.

Euronews’ten Mustafa Bağ’ın haberine göre, gittikçe sertleşen söz düellosuna son olarak İran Savunma Bakanı Emir Hatemi ve Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı General Hüseyin Selami de katıldı.

Askeri hazırlıklarının en üst düzeyde olduğunu belirten İran Savunma Bakanı, "ABD ve siyonist cephe, bu kez yenilginin acısını tadacak" ifadelerini kullandı.

Tahran'da düzenlenen bir etkinlikte konuşan Hatemi, Tahran ile Washington arasında yükselen tansiyona değindi.

ABD'nin İran'a yönelik askeri saldırı tehditlerine işaret eden Hatemi, "İran'ın savunma ve askeri hazırlıkları her türlü tehdide karşı en üst düzeydedir" dedi.

Bölgedeki aşırılık yanlısı grupların Irak ve Suriye gibi ülkelerde yenilmesiyle Washington'un bölgedeki planlarının yenilgiye uğradığını savunan Hatemi, "Amerikalılar, bölgedeki kötü planlarının başarısız olmasından sonra halkımıza karşı ekonomik araçlarla şiddetli ve çok yönlü saldırılara yöneldi" diye konuştu.

İran'ın ABD'nin komplolarını her zaman boşa çıkardığını söyleyen Hatemi, "ABD ve siyonist cephe, bu kez de yenilginin acısını tadacak" ifadesini kullandı.

İRAN DEVRİM MUHAFIZLARI: HAZIRLIKLAR TAMAM

Öte yandan aynı etkinlikte konuşan İran Devrim Muhafızları Ordusu (DMO) komutanı da "Düşmanla geniş kapsamlı bir çatışma için hazırlıklarımız tam" dedi.

Geçen ay DMO komutanlığına getirilen General Hüseyin Salami, "Tarihin bu anında düşman elindeki tüm imkanlarını kullanarak, bizimle mücadele etmek için tam kapasite sahaya inmiş durumda. Bu an, İslam Devrimi adına da en belirleyici zaman dilimi olacaktır" sözleriyle ülkesinin olası bir savaş hazır olduğunu aktardı.