İpek Er'in annesi: Musa Orhan belindeki silaha ve devlete güvenerek bunları yaptı

Tecavüz sebebiyle tutuklanan ve dün akşam tahliye edilen Musa Orhan'ın serbest bırakılmasına İpek Er'in ailesi isyan etti. Tecavüzcü Musa Orhan'ın devlete ve belindeki silaha güvendiğini ifade eden anne Hakime Kılınç , "Benim içimi rahatlatacak tek şey o adamın cezalandırılması olacak." ifadelerini kullandı.26-08-2020 21:26

İleri Haber

18 yaşındaki İpek Er'e tecavüz ettiği sebebiyle tutuklanan ve dün akşam tahliye edilen Uzman Çavuş Musa Orhan'ın serbest bırakılmasına İpek Er'in ailesi isyan etti. İpek'in cansız bedeninin gözünün önünden gitmediğini ifade eden anne Hakime Kılınç "İpek ölmedi, İpek o adam ceza almadan ölmeyecek. İpek’in kemikleri sızlıyor. Ben İpek rahat uyusun diye her şeyi yapacağım” dedi. 
 

'AKLIM FİKRİM O ADAMIN YARGILANMASINDA'
Kılınç, "Ben uyuyamıyorum, bir şey yiyemiyorum. Benim aklım fikrim İpek’te ve o adamın yargılanmasında” diyerek  içini rahatlatacak tek şeyin Orhan’ın cezalandırılması olacağını belirtti. 
 

'BELİNDEKİ SİLAHA VE DEVLETE GÜVENEREK YAPTI'
Orhan'ın devlete güvenerek suçu işlediğini vurgulayan Kılınç, "Onların adaletine artık güvenmiyorum. Onu koruyanların da yakasından düşmeyeceğim. Kızımı hem kaçırdı hem tehdit etti o adam ve ‘seni nasıl götürdüysem öyle de öldürürüm’ demişti. Kızım intihar ederken de yazdığı mektupta bu kişinin ona neler yazdığını söylemişti. Başına gelen her şeyi yazmıştı kızım. Devletin ve onun korkusundan mektubu saklamıştı. Belindeki silaha ve devlete güvenerekten bunları yaptı” ifadelerini kullandı.
 

'VİCDANIN RAHAT MI?'
Tahliye kararının arkasında birileri olduğu konusunda şüpheleri olduğunu söyleyen Fuat Er, kararı veren hakim hakkında "Vicdanı rahat mı? Onun kızı olsaydı, o katili serbest bırakıp seyirci mi kalacaktı?" şeklinde konuştu. 
 

'DAVANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ'
Katil cezalandırılana kadar davanın peşini bırakmayacağını ifade eden baba, yetkililere seslenerek "Tekrar ben devletime, adaletime sesleniyorum. Her şey ortada. Bunun arkası kim olursa olsun adaletin yerini bulmasını istiyorum. Bu katilin cezalandırılmasını istiyorum." ifadelerini kullanırken anne Kılınç da “Ömrüm olduğu sürece ayaklarımın üzerinde olacağım ve bu davanın peşinde olacağım” dedi.