İnternet kısıtlamaları halk sağlığını da vurdu: Kimi hastanelerde kayıt yapılamıyor

İdlib'deki gelişmelere ilişkin halkın haber alma hakkını engellemek üzere internete getirilen engellemeler ve sınırlandırmalar sebebiyle kimi hastanelerde hasta kaydı yapılamadığı ortaya çıktı.28-02-2020 13:55

İleri Haber

İdlib'de yaşananlara ilişkin halkın haber alma hakkını engellemek üzere internete getirilen kısıtlamalar halk sağlığını tehdit ediyor. Kimi hastanelerde kliniklerin ve acil servislerin, online hasta kayıt işlemlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle, hastaları kabul etmediği bildirildi.

Bağlantı sorunları nedeniyle acil servislerde durumu kritik olan hastaların elle kayıt yapılarak kabul edildiği kaydedildi. İleri Haber İzmir muhabiri, kentin en yoğun çalışan acil servis birimine sahip Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi'nde hastaların geri gönderildiğini belirtti. İnternet hatlarındaki zayıflıktan sağlık kurulu heyetlerinin de iptal edildiği öğrenildi. 

Benzer sorunların İstanbul’da da yaşandığı, gelen bilgiler arasında. Aile hekimliklerinde de sabah saatlerinde bağlantı sorunları yaşanırken, ilaç girişi ve hasta bilgi sistemlerinde yer yer aksaklıklar sürüyor.

İzmir'in en yoğun acil servisine sahip hastaenelerinden biri olan Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi, durumu kritik olanlar hariç hastaları geri gönderiyor. Acil servisin önünde şu anda kimse bulunmuyor.