İngiltere’ye gönderilen tıbbi yardım malzemeleri için AKP kadın kolları üyesi şirket kurmuş

Türkiye tarafından İngiltere'ye gönderilen 400 bin adet yardım ekipmanının, AKP Esenler Kadın Kolları Kurulu üyesi Naile Düzen'in kurduğu ve 100 TL sermayesi olan şirket tarafından üretildiği ortaya çıktı.08-05-2020 08:23

Türkiye tarafından İngiltere'ye gönderilen yardım ekipmanlarını AKP Esenler Kadın Kolları Kurulu üyesi Naile Düzen'in mart ayında devraldığı ve “makine üretim” yetkisine sahip Selegna Tekstil şirketinin ürettiği ortaya çıktı.

Şirketin İstanbul Ticaret Odası’na 31 Ocak 2020’de kaydının yapıldığı ve sadece 100 TL sermayesi olduğu öğrenildi. Naile Düzen, Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret şirketinin sahibi Naile Düzen olarak görülüyor.

Ticaret Sicil Gazetesi’nin 4 Mart 2020 tarihli nüshasında önce Turan Dişli Makinalar Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi’nde isim değişikliği yapıldı ve bu şirket Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret olarak değiştirildi. Turan Dişli Makinalar Sanayi isimli şirketin sahibi Şenol Kaya 200 bin TL’lik tek payını Naile Düzen’e devretti.

Ticaret sicil kayıtlarına göre 4 Mart’ta Naile Düzen, ihracat yetkisi olan şirket ile İngiltere’ye 400 bin adet koruyucu önlük üreterek 22 Nisan’da üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’ne ait ibareler olan ürünleri teslim etti.  

ANKA'dan Bora Erdin'in haberine göre, Naile Düzen Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret ismi ile kurulan sermayesi 100 TL olan şirket ile Selegna Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Şirketi aynı adreste faaliyet gösteriyor.

İNGİLİZ MEDYASI 'ÖNLÜKLER STANDARTLARI KARŞILAMIYOR' DEMİŞTİ

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Türkiye'den getirilen önlüklerin İngiltere'deki standartları karşılamadığını ileri sürmüştü. Ancak bu iddialar bugün Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından yalanlandı. 

Öte yandan Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott da resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla İngiliz medyasının ortaya attığı iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.