İnce'den Erdoğan'a: Demirtaşı ziyaret ettim, sana mı soracağım?

Muharrem İnce, İzmit Perşembe Pazarı alanında bir miting düzenliyor.09-06-2018 16:17

Seçim çalışmalarına devam eden CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kocaeli mitinginde konuştu.

İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle

"- İlk işimiz sanayideki kalitesizliği aşmak olacaktır. 

- Erdoğan kiminle kavga ederse yükseliyor. dolarla kavga etti dolar arttı. İnce'yle kavga etti İnce'nin oyu arttı. Sanayimiz kısır döngü içerisinde.

'NE SÖYLEDİĞİNİ BİLMEYEN CUMHURBAŞKANI'

- Kalkınma bankası girişimcileri destekleyecek. Tarımda faaliyet gösterenleri destekleyecek. Türkiye bir karanlığa doğru gidiyor. Meydanlarda ne söylediğini bilmeyen bir cumhurbaşkanı var.

- Kocaeli fena olmuş. Burası 'TAMAM. İnönü gelsin' diyor. Ben burdayım gel. Sana meydan okuyorum çakma dünya lideri.

- Bana 'Çırak' diyorsun medem ustasın gel. Niye korkuyorsun?

- Doğmadan 4 sene önce ilkokula giden bir evliya var

MEDYAYA MESAJ

- Medyaya sesleniyorum. Özgür olacaksınız, istediğiniz haberi yapacaksınız. Vakıflar Bankası, Ziraat, Halk Bankası'nın Genel müdürlerini hemen değiştireceğim. Sen ister yaz ister yazma.

- Ben milleti barıştırmaya çalışıyorum, o kışkırtıyor. Ben Demirtaş'ı ziyaret ettim. Sana mı soracağım? Ben seni bile ziyaret ettim!

- Türkiye'nin cari açığı 55 milyar dolar. Mutfaktaki enflasyon yüzde 30. 'Sarayı başına yıkarım' diyorum. 'Saray'ı yıkacakmış' diyor! O kadar masraf yapmışsın Saray'ı neden yıkayım? Ben o zihniyeti yıkacağım.

- Ali Cengiz oyunları ile bu iş olmaz. Camide zeybek oynuyormuşum. Sizce bu olabilir mi? Ben FETÖ'cüler montajcı sanıyordum Meğer bunlar da montajcıymış.

- Apoletlerini sökerim lafımın arkasındayım. Erdoğan'da cevap veriyor 'Apo'ya mı takacaksın' diyor. Ben Apoyla hiç tanışmam dünya görüşüm ayrı. Peki sen Ergenekon'da Balyoz'da birçok apolet söktün. Sen FETÖ'ye mi taktın?"