İmamoğlu'nun VİP tartışmasındaki yeni görüntüleri: Vatandaş gibi gidelim kurban olayım

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon'daki mitinginin ardından Giresun ve Ordu'daki programlarına gitmek için kullandığı Or-Gi Havalimanı'nda VIP kapısından alınmamıştı.08-06-2019 11:59

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Havalimanı'nda VİP salona alınmamasından sonra yaşanan gelişmelere dair bir videosu ortaya çıktı.

İmamoğlu'nun gerginliği yatıştırmaya çalıştığı görülen görüntülerde, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'a "Vatandaş gibi gidelim kurban olayım" dediği duyuluyor.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, Trabzon'daki mitinginin ardından Giresun ve Ordu'daki programlarına gitmek için kullandığı Or-Gi Havalimanı'nda VIP kapısından alınmadı.

İmamoğlu, Trabzon'da VIP kapısını kullanmış ve ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, “Bana Ekrem İmamoğlu’nun benden sonra geleceğini söylediler, aslında VIP’den geçme hakkı yok. Bizim geçtiğimiz yerden geçme gibi bir durumu söz konusu değil ama arkadaşlar nezaket göstermişler ve buradan geç demişler" demişti.

Süleyman Soylu'nun açıklamasının ardından Or-Gi Havalimanı'ndaki VIP kapısını kullanması engellenen İmamoğlu'nun Ordu'daki programına ilişkin Ordu Valiliği "Mitinglerini söz verdikleri saatte bitirmezlerse, müdahale ederiz” bildiriminde bulundu. İmamoğlu, "Vali devlet adamlığı görevini yerine getiremedi, o koltuğu boş yere işgal ediyor” ifadelerini kullandı.