'İmamoğlu'nun tatili' tartışmasına Gökçek de dahil oldu

Melih Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tatil yapmasıyla ilgili "23 yılda toplamda 15 gün tatil yaptım mı bilemiyorum" söylemleri yalan çıktı. Gökçek'in yurt dışında 425, yurt içinde ise 222 gün tatil yaptığı öne sürüldü.25-08-2019 20:41

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki 'tatil' tartışmalarına dahil oldu. 

Gökçek sosyal medya hesabından “23 yıl büyükşehir belediye başkanlığı yaptım. Bayramların tamamında çocuklara oyuncak dağıtıp onları sevindirdim. 23 yılda toplamda 15 gün tatil yaptım mı bilemiyorum. Bu ne özgüven, halkı umursamazlık, pes doğrusu… Cumhurbaşkanı adayıymış. Siz ona da oy verirsiniz” demesine rağmen Gökçek'in yurt dışında 425, yurt içinde ise 222 gün tatil yaptığı öne sürüldü. Edinilen bilgiye göre Gökçek, 1995 yılından görevden ayrılana dek yurt dışında 425 yurt içinde ise 222 gün izin kullandı. Bu rakamlara hafta sonu ve bayram izinlerinin dahil olmadığı iddia edildi.

İMAMOĞLU’NDAN ERDOĞAN’A YANIT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu, “İstanbul’u sel bastı, beyefendi tatilde. Ben başbakanlığımda da, cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım” sözleriyle eleştirmişti.

Gazete Duvar'da er alan habere göre İmamoğlu ise, “Tatille ilgili göndermeler ne yazık ki, bitmiyor. Buna Sayın Cumhurbaşkanının katılması çok enteresan. 25 yıldır birçok defa ne yazık ki, ölümcül seller yaşandı, onlarca insan hayatını kaybetti. Bu kadar yılı kalkıp bir güne, 40 günlük süre içerisinde bana yüklemeleri ve bunu bir tatile bağlayarak bu şekilde vatandaşa şikayet etmeleri çok üzücü, şaşırtıcı” dedi.