İmamoğlu'ndan veri inceleme talimatı hakkında açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk verdiği belediyeye ait verilerin inceleme talimatı hakkında açıklama yaptı.19-04-2019 13:28

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk verdiği belediyeye ait verilerin inceleme talimatı hakkında açıklama yaptı. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünden bu yana çok ses getiren veri kopyalama talimatı için açıklama yaptı. İmamoğlu, veriler kamunun uygun gördüğü bir yerde muhafaza edilecek.

Ekrem İmamoğlu'nun göreve gelir gelmez verdiği ilk talimat olan İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki tüm verilerin kopyalanması yönündeki talimat dünden bu yana gündem oluşturdu.

İmamoğlu bugün bir açıklama yaparak, neden veri kopyalama talimatı verdiğini açıklamaya açlıştı.

Bu tür talimatlar olacak diyen İmamoğlu "Bilgi istemek, birimlerden bazı konuları teminat altına almak, bazı konuları belediye hafızası olarak saklamak, tedbir almak insan kaynaklarının tespiti, iştirakler düzeyinde olabilir. Uzman ekiplerimiz çalışıyor. Kamunun hafızası, kamunun içinde, hukuka uygun şekilde, şahsıma değil, yine kamunun uygun gördüğü bir noktada muhafaza etme talimatıdır" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye ve bağlı kuruluşların veri tabanının incelenmesi talimatına ilişkin, "Daha birçok tedbirimiz olacak. Bunlar mahalli düzeyde olabilir. İnsan kaynakları tespiti düzeyinde olabilir. İştirakler düzeyinde olabilir. Şu an tek tek bunları sıralamaya vakit yetmez. Zira uzman ekiplerimiz çalışıyor" dedi.