İmamoğlu'ndan Olay TV açıklaması: Ben ortak olsam muhtemelen kanal kapanmazdı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 26 günlük yayınının ardından kapatılan Olay TV ile ilgili "Herhangi bir maddi desteğimiz olmadı. Ben ortak olsam muhtemelen kanal kapanmazdı. Ben mücadele ediyorum ve mücadeleyi kazanan biriyim" dedi.29-12-2020 22:20

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı. İmamoğlu 30 Kasım'da yayına başlayıp 26 gün sonra kapatılan Olay TV'nin 'kendisinin kanalı olduğu' şeklindeki iddiaya yanıt verdi. 
   
İmamoğlu, 'Benim televizyon almamda bir engel mi var?' diyerek açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Kanalın ortağının Beylikdüzü'nden ihaleler aldığı söyleniyor. Bütün bunlardan yola çıkarak bu işin arkasında Ekrem İmamoğlu var diyorlar.
Ben TV sahibi olabilirim. Esas olan süreci iyi anlamak. Ben bunları tartışmıyorum. 2021'e birkaç gün kala bir şekilde bir meydanın kepenkleri indiriliyor. Ben bu ülkede bağımsız özgür basının olmasını isterim. Buraya gelip nasıl medeni bir şekilde tartışabiliyorsak bunun olması lazım. Bu özgürlüğü sağlayan kanallar olmalı. Sayın Cavit Çağlar tanıdığım birisi. Ona da söyledim ortaklık bu kadar dillendiriliyorsa, iyi olacaksa ben ortak olayım dedim. Ben ortak olsam kapanmazdı herhalde (Gülüşmeler). Ben ortak olmadım. Herhangi bir maddi desteğimiz olmadı. Bir medya kuruluşu kurarsam bunu söylerim."