İmamoğlu'na ölüm tehdidinde bulunan şahıs tahliye edildi

Görgülü ‘kamu görevlisine görevinden dolayı alenen zincirleme hakaret' ve ‘imzasız mektupla veya özel işaretlerle zincirleme tehdit' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Görgülü hakkında bugün tahliye kararı verildi.07-05-2020 16:37

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu e posta yoluyla ölümle tehdit ettiği için tutuklanan Tuna Görgülü hakkında tahliye kararı verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu e-posta aracılığıyla ölümle tehdit eden Tuna Görgülü Ankara’da yakalanmıştı. Görgülü ifadesinde sosyal medya hesaplarının kendisine ait olduğunu ve İmamoğlu'nun dikkatini çekmek için mail gönderdiğini söylemişti. Görgülü ‘kamu görevlisine görevinden dolayı alenen zincirleme hakaret' ve ‘imzasız mektupla veya özel işaretlerle zincirleme tehdit' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Görgülü hakkında bugün tahliye kararı verildi.

‘ÖLDÜRECEĞİM KİŞİYE ÖNCEDEN HABER VERİRİM’

Görgülü'nün İmamoğlu'na attığı maillerden biri şöyle:

"Bak İmamoğlu Ekrem denen zavallı senin kanını akıtır sana içiririm! Bunu kayıtlara geçsin diye yazıyorum istediği şekilde şikayetçi olma vs. hakkın var. Senin kanını akıtır sana içiririm! Haddini bilmeyi ya öğreniyorsun ya da o boynunu kırıp kafa derini yüzüp ayağıma paspas yapıyorum. Umarım ne kadar ciddi olduğumu anlarsın yoksa seni paramparça edeceğim. Öldüreceğim kişiye önceden haber veririm."