İmamoğlu'dan, Soylu'ya yanıt: 'Kendisi ülke için güvenlik sorunudur'

İmamoğlu'dan, Soylu'ya yanıt: 'Kendisi ülke için güvenlik sorunudur'

İmamoğlu, gazetecilerin Soylu'nun açıklamalarına ilişkin sorduğu soruyu yanıtladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “İBB’de işe alınan 1668 kişi ve yakını terörle iltisaklı” şeklindeki sözlerine yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Yalan söylemeyi ve iftira atmayı kendine huy edinmiş bir kişiyle karşı karşıyayız. Ülkemiz için, milletimiz için gerçekten ciddi bir güvenlik sorunudur Sayın Bakan” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Miras ekipleri tarafından İstiklal Caddesi’ne değer katmak adına restore edilen Beyoğlu Sineması, Muammer Karaca Tiyatrosu, Botter Apartmanı ve Metro Han’ı gazetecilerle birlikte gezdi.

Gazeteciler İmamoğlu’na, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bugün yaptığı “İBB’de işe alınan 1668 kişi ve yakını terörle iltisaklı” şeklindeki açıklamasıyla ilgili görüşlerini sordu.

İmamoğlu, şöyle konuştu:

“‘Gündemimizde kayyum ataması yok’ demeye bile cesaret edemez. ‘Lütfetmiş’ diyeceğiz, ne kadar büyük iş yapmış? Yalan söylemeyi ve iftira atmayı kendine huy edinmiş bir kişiyle karşı karşıyayız. Ülkemiz için, milletimiz için gerçekten ciddi bir güvenlik sorunudur Sayın Bakan. Çok acıdır. Sözleri acıdır. İnsanlarımızı bölen, kurumlarımızı ne yazık ki bölen bir anlayışa sahip bir dile sahiptir. Bunun tedbirinin alınması lazım. Bu ülkemize, milletimize zarar veriyor. Şu anki hükümete zarar veriyor. Sayın Cumhurbaşkanı’na zarar veriyor. Tedbir alması gereken kişi Sayın Cumhurbaşkanı'dır. İftiralarına ve yalanlarına devam ediyor. Milletimizin hafızasına tekrar kazıyarak söylemek isterim: 3,5 sene önce çıkıp, ‘Ortalama 700 terörist tespit ettik’ demiştir. ‘Evet, evet’ diye böyle hararetle de ifade etmiştir. Açılan soruşturmalar, yapılan işte mahkeme vesaire… Bir mahkeme açıldı. 41 kişi yargılandı. Hepsi de beraat etti. ‘Toplamda 700 terörist’ diyen bir bakan. Kocaman bir sıfırla sonuç bulmuştur bu süreç.”