İmamoğlu ve Yavaş, Akşener ile görüştü

İmamoğlu ve Yavaş, Akşener ile görüştü

İmamoğlu ve Yavaş İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı Masadan ayrılmasının ardından gözler İYİ Parti’ye döndü. Akşener parti genel merkezinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş ile görüşüyor.

Halk TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya'ya İYİ parti kurmaylardan geldiği öne sürülen bir bilgiye göre ise "Anlaşıyoruz" denildiği ifade edildi.

Kısa ziyaretin ardından açıklama yapan İmamoğlu, “Bugün bu ziyaretimizi sayın Kemal Kılıçdaroğlu bilgisiyle gerçekleştiriyoruz. Biz Türkiye’mizin özellikle depremle birlikte yaşadığı zor günlerde ve memleketimizin geleceği açısından 6’lı masanın stratejisinin çok önemli olduğunu bilincindeyiz, bu yüzden bu ziyareti gerçekleştirdik” sözlerine yer verdi.

Yavaş ise, “Bizler Millet İttifakının belediye başkanlarıyız. Masada yaşanan bu olayları seyretme imkanımız yok. Bir araya geldik ve pek çok büyük şehirde kazandık. Önümüzde seçim var. Milletimizin ayrılığa tahammülü yok. Böyle bir deprem felaketinden sonra bu yaraları saracak şekilde tekrar bir araya gelinme arzusu halkımızın arzusu. Biz de görev edindik ve bunu Sayın Genel Başkanımıza ilettik. Değerlendirecekler" dedi.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU, SAADET PARTİSİ'NE GİTTİ

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüşmelerinin ardından Millet İttifakı liderlerinin toplanacağı Saadet Partisi Genel Merkezi'ne giderek orada liderlerle görüştü. İki belediye başkanı "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganlarıyla Genel Merkez'den ayrıldı.