İmamoğlu: İnsanların bütçesine katkı sunmanın keyfini yaşıyorum

YSK’nın seçimlerinin yenilenmesi kararından sonra mazbatası elinden alınan İmamoğlu “Veri inceleme ‘FETÖ’ taktiğidir.” diyen Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.19-05-2019 18:20

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Başkanı seçildikten sonra YSK seçimin yenilenmesi kararıyla mazbatası alınan Ekrem İmamoğlu, Atakum sahilinde halkla buluştu.

İmamoğlu'na, rakibi Binali Yıldırım'ın sandık kurulu başkanlarının seçmenin görünüşüne göre bazı vatandaşlara İBB pusulası vermedi iddiası soruldu.

İmamoğlu bu soruyu, "Bir defa dinledim, anlamadım. Bir defa daha dinledim… Samimiyetle söylüyorum bir daha dinledim. Pozitif bilimle uğraşan, mühendislik yapan birinin ben ne söylediğini anlamadım. Bir de hani daha önce soyadına göre seçmen görüşünü ortaya koyan. Şimdi daha da şaşırıyorum. Yüzünden, duruşundan, yürüyüşünden AK Partiliymiş bu teze göre. Üzüldüm yani... Nokta" diyerek yanıtladı.

‘HAFIZALARINI TAZELESİNLER’

İmamoğlu'na ikinci olarak AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, ''Veri inceleme FETÖ taktiğidir'' sözleriyle ilgili görüşleri soruldu.

İmamoğlu, ''Hem üzülüyorum hem de gülüyorum. İstanbullu ilk defa milli bayramda otobüse bedava biniyor. İlk mecliste karar çıkarma yetkisi yok. Mevcut gündemle yapılır ilk meclis. Tabii zaman geçmiş, unutmuş olabilir, hatırlatayım kendilerine. Zaten aktif hale getiren talimatları yazan benim.

Otobüs fiyatını düşürerek tam da gençlere bugün bu armağanı verdik. Suyu ucuzlatmak... İnsanların bütçesine katkı sunmanın keyfini yaşıyorum. Ben, Samanyolu TV'ye çıkıp bağış toplamadım, açılış yapmadım. Hafızalarını tazelesinler. Buna da nokta" dedi.